KGB User Avatarby Rade
142 unique views
6 months ago

Otvorena Diskusija i Transparentnost: Pogled u Budućnost KGB-a i UniSoft-a

DESCRIPTION

Dragi prijatelji,

Nadam se da me niste zaboravili. Obzirom da me nije bilo dugo, dužan sam da se napokon obratim i podelim sa vama šta se desilo u proteklih par meseci.

🙏 Izvinjenja i Transparentnost:

Pre svega, dugujem vam izvinjenje za moj nedavni izostanak zbog ličnih stvari, koji je, uz činjenicu da sam jedini developer, nažalost, odložio naš razvojni vremenski okvir. Vrlo sam svestan toga da ste svi nestrpljivi, možda neki već gube nadu, ali ovde sam da vas uverim da dajemo sve od sebe da postignemo nešto više od onoga što i vi sami očekujete. Kao što već znate, naš projekat UniSoft bio je planiran da se razvija posle same KGB platforme, ali taj plan smo morali da promenimo, znajući da će to loše uticati na reputaciju firme, a onda i na moju ličnu reputaciju kao vlasnika firme i nekog ko je sve to obećao. Neću ulaziti duboko u tematiku kako i zašto je došlo do te promene, iako možda neki od vas i znaju, ali sam morao da stavim UniSoft projekat na malo veći prioritet nego KGB. Nemojte misliti da sam zapostavio KGB; ipak, KGB zavisi od UniSofta, kao i obrnuto. U svakom slučaju, možda vam je teško verovati, ali već dve godine KGB ekipa, kao i vi, verni klijenti i korisnici, ste tu i podržavate svaku moju odluku, a moja ekipa mi je dokazala u proteklih par meseci da smo jedinstveni i u dobru i u zlu. Neizmerno sam zahvalan svima vama na neprekidnoj podršci i strpljenju, i uveravam vas da nije uzalud. Barem se iskreno nadam.

🛠 Napredak & Detalji Razvoja:

Kao što sam već rekao, glavni fokus je bio UniSoft. Ko nije upoznat, ukratko, UniSoft je website builder, koji polako, ali sigurno, izlazi deo po deo u javnost zahvaljujući dvogodišnjem radu na KGB platformi. Zapravo, UniSoft je platforma na kojoj bi i vi mogli da napravite platformu kao što je KGB, ili možda eCommerce sajt, community forum, blog... bukvalno, kakav god sajt, i to uz pomoć veštačke inteligencije. Zapravo, prvobitna ideja je bila da se ponudi našim resellerima kao gotova platforma, ali smo odlučili da proširimo vidike i omogućimo svima da koriste. Pored toga, kod same platforme će biti dostupan svima, kako bi bio još udobniji za buduće programere, sa zanimljivim modulima poput HTML (WYSIWYG) editora, 3D interaktivnim modelom za vizualizaciju veštačke inteligencije, logikom renderovanja JSON objekata u komponente, i fleksibilnim funkcionalnostima koje koriste KGB i UniSoft, i koje su izdvojene u posebne pakete koje možete koristiti za bilo koje vaše lične ili poslovne projekte. Već smo objavili 3 paketa, koje možete proveriti na UniSoft GitHub stranici. Umalo da zaboravim na desktop asistenta, kojeg lično koristim za razvoj UniSofta i KGB-a, naravno baziran na ChatGPT modelu, koji ima mogućnost da upravlja vašim desktop računarom, izvršava raznovrsne komande, piše kod, proverava i testira projekte, i naravno ima osnovne funkcionalnosti za dnevne potrebe. Naravno, sve to se izvršava glasovnim komandama, i odgovori asistenta su glasovni. Taj paket će takođe biti otvorenog koda, ali još uvek nije optimizovan što se tiče potrošnje, bez problema može da vas košta i preko 50$ na dan a da ne osetite.

E sad, da pređemo na temu zbog koje ste stigli čak do ovde sa čitanjem, a to je KGB!

Da ne bi dužili više sa objavljivanjem platforme, platforma će biti puštena na našoj glavnoj domeni, iako još uvek nije u potpunosti stabilna. Zato će nova platforma raditi paralelno sa starom, kako bi vi kao klijenti imali backup opciju da biste upravljali vašim serverom. Novi game panel je trenutno osnovni panel što se tiče funkcionalnosti servera, ali je veoma modularan i fleksibilan kako bismo lako dodali bilo šta na njemu, zato počinjemo sa onim što smo do sada napravili, i polako nadograđujemo. Podrška servera je na višem nivou uz pomoć AI tehnologije, ali to vam je ipak samo pomoćnik da se lakše snađete. Kad bolje razmislim, i sada nije osnovni, barem ja i dalje tako vidim. Vizualno još uvek nema instalacije modova i plugina, ali to je najlakši deo koji sam ostavio za kraj.

🔴 Važno:

• Tačan datum puštanja neće biti objavljen, ali budite uvereni, platforma će biti puštena čim naši testeri daju zeleno svetlo.
  • Nemojte se brinuti oko eventualnih problema i grešaka koje možete naići, jer će svaka biti rešena u rekordnom vremenu.
  • I ne zaboravite, podrška je tu za vas, za sve probleme i pitanja možete nas kontaktirati, i uvek ćete dobiti odgovor.

📅 Očekivani Vremenski Okviri:

Planirani okvir za sledeću fazu razvoja sredina oktobra. Molimo vas da ostanete u toku za više preciznih informacija i ažuriranja.

🔧 Detalji Razvoja i Deljenje Iskustava:

Ako imate interesovanje da se upustite u detalje našeg koda, posebno logike renderera ili asistenta, bio bih više nego srećan da podelim naše iskustvo i čujem mišljenja i uvide kolega programera. Smatramo da je kolaboracija i razmena znanja ključna za inovaciju i stalni napredak u tehnologiji, i radujemo se mogućnosti da razgovaramo i učimo jedni od drugih.

Ponovo, hvala vam svima na strpljenju, podršci i razumevanju, i ne brinite, radimo punom parom na svemu! ❤️

Sneak peaks 🤫

icon1
Replies
Last replied 6 months ago